RUSSIAN DRIFT SERIES 8-10. 07.2011 MOSKVA

Noor 16-aastane Eesti driftija Harold Valdma saavutas pärast 2-nädalast treeningut läti treeneri Janis Eglite juhendamisel prestiižsel RDS (Russians Drift Series) Auto-eksootika drifti etapil Moskvas 39 osavõtja seas 22. koha.

Saabusime juba reedel. Ilmaolud Moskvas olid väga muutlikud, pärastlõuna üllatas meid äikesega. Harjutussõit märjal trassil ei meeldinud ühelegi sõitjale, rada oli väga ebaühtlane, kohati oli kontakt rajaga väga nõrk, kohati kadus üldse.

Laupäeval tegime viimased treeningsõidud, enne võistlusi juba kuival rajal. Harold tegi treeningsõidud täiendavate esi- ja tagapamperitega.

Väga paljud sõidavad treeningutel ilma pamperiteta, kuid rajalt välja libisedes on vigastuste oht suur. Kvalifikatsioonisõitude ajal muutus ilm halvemaks ja võistlus peatati trassi kuivamiseni. Harold sõitis rajale ühena viimastest. Esimene sõit oli pealtvaatajate meelest väga hea. Teisel katsel libises Harold rajalt pisut välja ja see sõit ei läinud tal arvesse.

Kvalifikatsioonivõistluse järgsel koosolekul tegi kohtunikele nalja, et 16-aastane poiss, kes ei oska autoga linnas sõita, sest tal ei ole juhiluba ja on roolis olnud vaid 2 nädalat, sõidab ikkagi kogenud driftijatest paremini. Kvalifikatsioonis sai Harold 89,8 punkti sajast.

Enne 32 parima finaalsõite toimus viimane treeningsõit, kus Haroldi võimsal Nissan 200SX-l tekkis tehnilisi probleeme ja ta oli sunnitud võistlusest loobuma.

Harold on oma saavutusega väga rahul ja annab võistluse korraldusele väga positiivse hinnangu.
Võistluse võitis moskvalane Nikita Šikov, teise koha sai ukrainlane Aleksei Golovin, kolmas oli Haroldi treener Janis Eglite.

 

 Lõplikud tulemuse on järgmised:

  1. šikov Nikita
  2. Golovin Aleksei
  3. Lapans Gatis
10. Gvido Elksnis
24. Valdma Harold