EMV V Round & NEZ Drift Championship II Round

Põhjamaade drifti meistrivõistlustega koos peeti ka Eesti pro-klassi meistrivõistluste viimast etappi ning rajal olid ka naisdriftijad.

Jaht Eesti meistritiitlile lõppes nii, et senine hooaja liider Taavi Toomara pidi tunnistama konkurendi paremust. Uueks meistriks sai Harold Valdma.

Eilne võistlus pakkus kõige suuremaid emotsioone eelkõige Harold Valdmale, kes pole teinud saladust oma suurtest eesmärkidest – lükata troonilt valitsev meister, kes oli veel enne eilset võistlust hooaja liider. Valdma näitas sitkeid sõite igas olukorras, sest Tallinnas Filtri teel peetud etapil olid ilmaolud muutlikud. Vihmasadu driftivõistlusi ei takista ning need ei suutnud peatada ka Valdma hoogsaid sõite.

Finaalsõitude ajaks olid rajaolud märjad, ent päikesepaistel järjest enam kuivasid, mis tähendas, et osa rajast oli veel märja tõttu libe, ent kuivadel osadel muutus libedus ootuspäraselt pidavaks. See nõudis kõikidel sõitjatelt auto valitsemist, sest vastasel juhul polnud kohtumine betoonäärega hõlpsasti välditav. Nii mõnigi sõitja jättis betooniäärde oma tagastanget ja muid juppe.

Valdma teekond finaalsõitudes polnud just kergete killast, sest vastasteks olid head Eesti konkurendid. Kohe esimeses ringis oli tema paariliseks Henri Puhmas, kellest Valdma suutis siiski jagu saata. Teises voorus aga sattus vastaseks tema kõige suurem konkurent – valitsev Eesti meister Taavi Toomara. Just see sõit võis osutuda komistuskiviks, sest kui võidab Toomara, ei ole Valdmal enam võimalust tulla Eesti meistriks.

Valdma tegi väga hea kopeersõidu Toomara taga, millele vastane kohtade vahetuses pisut alla jäi. See oli võit, mida Valdma oli ammu oodanud, sest edasine teekond oli kindlustatud ning võimalus meistritiitlile veel alles. Ka järgmine vastane Jako Pino pole papist poiss, ent seekord oli Valdma parem. Poolfinaali jõudes tervitas teda soomlane Janne Veikkanen, kelle vastu Valdma küll andis kõik võimaliku, ent sellest jäi pisut väheks. Valdmale jäi sõit kolmandale-neljandale kohale, kus kohtus Allan Lätiga. Sellest paarist väljus võitjana Valdma, kes sai teenitud kolmanda koha Põhjamaade drifti meistrivõistluste etapil. Finaalsõidus esikohale olid vastamisi soomlane Janne Veikkanen ning Mihkel Norman Tults. Sõit oli väga tasavägine ning Põhjamaade drifti meistrivõistluste teise etapi võidu võttis Veikkanen. Põhjamaade driftivõistluste tulemustest nopitakse välja Eesti võistlejate paremus, millest koorub välja Eesti meistrivõistluste paremik.


Harold Valdma Eesti Drifti Meister 2014!


Harold Valdma BMW E46 LSx


Harold Valdma vs Henri Puhmas TOP 32


Harold Valdma vs Taavi Toomara TOP 16


Harold Valdma vs Jako Pino TOP 8


Harold Valdma vs Janne Veikkanen TOP 4


Harold Valdma vs Allan Lätt 3.-4nda koha sõit